Вимоги до сейфів та умови та правила зберігання зброї

По роду діляльності мені часто задають питання про умови та правила зберігання зброї в домашніх умовах громадянами України. Чи потрібно, щоб товщина стінок сейфа була 3 мм і більше? Чи є необхідністю наявність двох внутрішніх  замків? Чи маю я обов’язково закріпити сейф чи мисливську шафу до стіни та підлоги? Чи потрібна сигналізція при зберіганні нарізної чи\та більше трьох одиниць зброї? Можу стверджувати, що для більшості простих громадян ці вимоги є надуманими.

Дати відповіді із посиланням на нормативну базу України на ці та багато інших питань, пов’язаних із зберіганням зброї, покликана дана стаття.

Згідно законодавства України однією з необхідних умов видачі дозволу на придбання зброї громадянами є наявність в справі рапорта дільничного інспектора про відповідність місця зберігання зброї вимогам закону. „12.2. Дозволи  на придбання, зберігання та носіння зброї, пристроїв оформляються,   переоформляються   після    проведення    органами внутрішніх справ  у  встановленому порядку перевірок,  тривалість яких  не  повинна  перевищувати  один  місяць,  щодо   відсутності обставин,   визначених  у  пункті  5.1  глави  5  розділу  I  цієї Інструкції, та достовірності документів, які подані для отримання, перереєстрації  зазначених  дозволів.” Ось на цьому етапі і виникають основні питання про умови та правила зберігання зброї.

Всі дії, громадян України, пов’язані із придбанням, зберіганням, перевезенням, обліком та використанням зброї регламентуються Наказом  МВС України від 21.08.98 N 622

 „Про  затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання,   зберігання,   обліку,   перевезення    та використання  вогнепальної,  пневматичної,    холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу   патронів,  споряджених  гумовими    чи аналогічними   за   своїми  властивостями   метальними снарядами  несмертельної дії, та  патронів  до  них, а також боєприпасів  до  зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів.”

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0637-98

Ось в рамках цієї Інструкції ми і будемо розбиратися в тонкощах теми, заявленої в назві статті.

Безпосередньо основні правила зберігання зброї викладені в гл. 11 та 12.

Глава  11.  „Зберігання,  облік і використання зброї, основних частин зброї та бойових припасів до неї, пристроїв та патронів до них { Назва глави 11 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 749 ( z1483-13 ) від 07.08.2013 }” стосується правил зберігання відомчої зброї, хоча, законодавець помилково, на мою думку,  в назві глави безпосередньо не вказав термін „відомчої” , що і вводить в оману більшість читачів Інструкції. Але вже в першому пункті глави є визначення відомчої зброї.

 „11.1.  Вогнепальна,  пневматична,  холодна  зброя  та  бойові припаси   до   зброї,   пристрої   та  патрони  до  них,  придбані підприємствами,  установами,  організаціями  з метою, зазначеною в пункті   9.1   глави   9  цього  розділу,  належать  до  відомчої.” І в подальшому  всі роз’яснення стосуються саме зброї власністю підприємств, устнов та організацій.

Так в Главі 11 Інструкції є:

 - посилання на товщину металу, кількість замків:

„11.7.   Вогнепальна  зброя,  основні  частини  зброї,  бойові припаси  до  неї,  пристрої  та патрони до них мають зберігатися в металевих  шафах  (сейфах),  стінки яких повинні бути завтовшки не менше  3  мм з внутрішніми замками (не менше двох). Дверці шаф для міцності  укріплюються  металевими  накладками  або  косинцями. На дверцях  шафи  з  внутрішнього  боку має бути опис зброї, основних частин  зброї,  бойових  припасів,  пристроїв  та  патронів до них за номерами. Допускається  берігання зброї, основних частин зброї, бойових  припасів  до  неї,  пристроїв,  патронів до них, у важких сейфах, які мають внутрішні замки.”

- на окреме від зброї зберігання боєприпасів:

„11.8. Забороняється спільне зберігання із вогнепальною зброєю і   бойовими припасами   до   неї   навчально-наочних  приладів, спортивного  реманенту, інших предметів, окрім пневматичної зброї, радіостанцій  і  дозиметричних  приладів, які можуть зберігатися у відгородженій  залізними ґратами частині збройової кімнати. Бойові припаси до зброї мають зберігатися в окремому від зброї металевому ящику або в металевій шафі. Матеріал для обтирання, мастило і луг, приладдя  для чищення і змащування зброї зберігаються у спеціально відведених  для цього місцях окремо від зброї, бойових припасів до неї, пристроїв, патронів до них.”

- на кріплення ящиків (шаф) до стіни та підлоги:

„11.15.   Працівниками   правоохоронних   органів   нарізна  і гладкоствольна  вогнепальна зброя (пістолети, револьвери, рушниці) і   бойові   припаси   до   неї,  пристрої  та  зазначені  патрони зберігаються  за  місцем  їх проживання. Нарізна вогнепальна зброя повинна  зберігатися  у  міцно  прикріплених  до підлоги або стіни металевих  ящиках  (шафах)  з внутрішніми замками (не менше двох), товщина стінок яких повинна бути не менше 3 мм.”

Читайте продовження статті>>>

Категории: