Вимоги до сейфів та умови та правила зберігання зброї (продовження)

Але всі ці вимоги стосуються відомчої зброї, працівників правоохоронних органів і до простих громадян жодного стосунку не мають.

Нас,  мисливців та власників зброї – громадян України, регламентує:

Глава12. „Придбання,    зберігання   та   носіння,   перевезення мисливської вогнепальної нарізної і гладкоствольної зброї, бойових припасів до неї,  основних частин зброї,  пневматичної, охолощеної та холодної зброї, пристроїв та патронів до них (зверніть увагу) громадянами „ де вже в назві чітко вказано Громадянами.

А ось основні вимоги до зберігання зброї ГРОМАДЯНАМИ:

„12.12.  Зброя,  бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої   та  патрони  до  них,  що  належать  громадянам,  мають зберігатися  в  металевих  ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для  зберігання  зброї,  за  місцем їх постійного проживання або в місцях  тимчасового  перебування власників (дачних будинках тощо), про  що  повідомляються  органи внутрішніх справ. При цьому зброя, пристрої  мають  бути  в розрядженому стані. „Тобто ніяких вимог щодо товщини металу, кількості замків, кріплень до стін та підлоги, окремого зберігання патронів - НЕМАЄ.

 Очевидним є визначення „в розрядженому стані”, для напівавтоматичної зброї — відсутність патрона в патроннику, в магазині може бути. Це ж саме стосується і транспортування: Ткож не є обовязковим трнспортування зброї в розібраному стані.

„12.13.  Під  час  перенесення  або  перевезення  вогнепальна, пневматична  зброя  має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному  чохлі,  кейсі, футлярі тощо. Під час перенесення або перевезення  зброї  та  боєприпасів до неї, основних частин зброї, пристроїв  та  патронів  до них власник зобов'язаний мати при собі дозвіл  органу  внутрішніх  справ  на  право зберігання та носіння такої зброї, основних частин зброї та пристроїв.”

Звернемо увагу на такі важливими моменти:

„12.1.  Правом  придбання мисливської гладкоствольної зброї та основних частин до неї користуються громадяни України, які досягли 21-річного  віку, мисливської нарізної зброї та основних частин до неї  - 25-річного віку, холодної, охолощеної та пневматичної зброї та  основних частин до неї - 18-річного віку. Кількість зброї, яку може  мати  громадянин  України,  не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.” Тобто маємо право зберігати будь яку кількість зброї, про обов’язкову сигналізацію згадку також законодавець виключив, але при цьому на нас лежить відповідальність безумовної схоронності зброї.

„12.12.  ... Дозволяється  за  погодженням з органами внутрішніх справ, де зареєстрована  зброя, основні частини зброї та пристрої, тимчасове їх  зберігання  без  права  використання  в іншого члена сім'ї або найближчої  близької  особи,  а  в разі їх відсутності - в органах внутрішніх  справ  або  в  інших  громадян,  які  мають відповідні дозволи  на зберігання особистої зброї на час тривалого (понад три місяці)   відрядження,   перебування   на  військових  зборах  або проходження  власником  зброї  строкової  служби  у Збройних Силах України  при  дотриманні  встановлених  правил  її  зберігання.  В особових  справах  власників  зброї  робиться  запис  про передачу зброї,  основних  частин  зброї  на  тимчасове зберігання. „Особливо актуально зараз, коли велика кількість власників зброї приймають участь в АТО.

Хоча я в жодному разі не закликаю до халатного відношення до зберігання зброї, але знати свої права - це обов’язок.

Надіюсь, що після ознайомлення з матеріалами статті наші громадяни стануть більш обізнані в законодавстві, і зможуть  предметно розмовляти з представниками МВС України на теми правильного зберігання зброї.

По питаннях підбору оптимального сейфа звертатись до Oliver http://www.uahunter.com.ua/forum/prodam-seyf-t31711-525.html

http://safenedorogo.com.ua/

Олег Вербицький 

Категории: